Сто дни след нападението на ислямистката групировка “Хамас“ в Израел три църкви огласиха българската столица с камбанен звън в знак на солидарност към призива за освобождаване на израелските заложници. Така храмовете “Света Неделя”, “Въздвижение на Светия Кръст Господен” и "Свети Седмочисленици” се присъединиха към инициативата на израелското външно министерство в неделя в 16,00 ч. над един милион камбани по света да зазвънят едновременно.
“Вземете по една камбанка и се присъединете към нас, за да помним, за да върнем заложниците у дома и за да не се повторя никога повече”, беше посланието на министерството, чиято кампания премина под надслов “Една камбана може да бъде звукът преди бурята, милион камбани могат да разтърсят света”.Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..