Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оранжев код за обилни снеговалежи и лоши условия в планините

Снимка: Pixabay

Оранжев код за обилни снеговалежи, навявания и образуване на поледици е обявен за 14 области в Западна, Северна и Южна България, а за останалите райони – жълт. Очаква се в местата с неблагоприятно време снежната покривка да достигне между 10 и 30 см.

В северната и западната част от страната дъждовете ще преминат в сняг и ще започне да се образува снежна покривка. В Предбалкана и в Рило-Родопската област, където валежите ще бъдат значителни, снегът ще натрупа 25-30 см.

В планините няма добри условия за туризъм, въпреки това съоръженията в тях работят, съобщиха от Планинската спасителна служба. По високите части видимостта е намалена и вали сняг, а температурите варират от минус 4 до 1-2 градуса.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 63

В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..

публикувано на 11.09.25 в 12:00

Климатичните промени или други фактори са причините за поредната година безводие у нас

На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия снеговалеж и последвалите неуредици.   Сега обаче може би е назрял моментът за перифраза – "безводието пак..

публикувано на 11.09.25 в 11:25

Редовна авиолиния ще свързва София с Букурещ

Нова авиолиния ще свързва Букурещ и София от 1 октомври. Това съобщиха посланикът на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. В посолството в Букурещ и в присъствието на..

публикувано на 11.09.25 в 10:09