Клуб по четене “Мама и аз четем заедно” ще отвори днес врати в Българо-австрийското училище “Св.Св. Кирил и Методий” във Виена. На занятието са поканени всички, за които приказките са страст, а четенето – приключение.
От училището обещават забавна неделя с приключенията на пъстрото семейство на татко Барба, мама Барба и седемте им деца. По време на предишния Клуб в училището децата четоха български народни приказки.
В българското школо, което има правото да издава удостоверения, признати от нашето Министерство на образованието и науката, учат деца от предучилищна група до 12 клас.
Книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното" и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност" на българката, живееща в Колумбия, д-р Анета де ла Мар Икономова ще бъдат..
Българското неделно училище "АБВ" във Финландия обяви сформирането на нов онлайн курс по български език за чужденци. Публикацията в официалния сайт на просветното средище казва, че занятията в курса ще бъдат организирани веднъж седмично в два учебни часа..
Нашият екип е в усилена подготовка за трето поредно издание на безплатните профилактични прегледи в района на Мала Преспа в Албания, съобщиха от фондация "Българска памет". "С много посветеност и грижа организираме тази инициатива, която с..