Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десислава Атанасова и Борислав Белазелков полагат клетва като конституционни съдии

Снимка: БГНЕС

Доскорошният председател на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова и бившият съдия от Върховния касационен съд Борислав Белазелков днес трябва да се закълнат като конституционни съдии. Двамата бяха избрани за членове на Конституционния съд от парламентарната квота с деветгодишен мандат.

Церемонията се провежда в присъствието на председателя на Народното събрание, на президента и председателите на Връховния касационен съд и на Върховния административен съд. Не е сигурно обаче дали държавният глава Румен Радев ще уважи протокола.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българин с наградата за най-добър актьор на филмовия фестивал PROMA в Румъния

Българинът Борислав Паунов спечели наградата за най-добър актьор на филмовия фестивал PROMA в Румъния за ролята си в "Шоколад" на режисьора Орлин Милчев, предаде БТА. Черно-белият късометражен филм разказва за малкия Боби, който..

публикувано на 11.09.25 в 17:17
Росен Желязков

Премиерът: Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство

"Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство". Това каза по повод вчерашното навлизане на дронове в полското въздушно пространство премиерът Росен Желязков, който е на посещение в град Симитли. "Нашата позиция е ясна и в съгласие..

публикувано на 11.09.25 в 14:51

Часът на Радио България - Брой 63

В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..

публикувано на 11.09.25 в 12:00