Председателят на Народното събрание Росен Желязков не очаква президентът Румен Радев да забави процедурата по ротация в правителството. “Няма основания за такова нещо”, коментира той пред журналисти в Благоевград.
През март премиерът Николай Денков трябва да отстъпи поста на сегашния външен министър и вицепремиер Мария Габриел.
Според Росен Желязков ротацията ще се осъществи в договорения между “Продължаваме промяната - Демократична България” и ГЕРБ срок и процесът се дискутира “достатъчно открито, прозрачно и предвидимо”.
Президентът не уважи клетвата на новите конституционни съдии
“Това е негово решение, не мога да коментирам президентската институция”, заяви председателят на НС по повод отсъствието на държавния глава от клетвата на новите конституционни съдии Десислава Атанасова и Борислав Белазелков от квотата на парламента.
В събота минималните температури ще са от 8° до 13°, в София – 10°. През деня ще преобладава облачно време. На места в югозападните райони ще превали. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 16° до 21°, в..
Близо 8000 деца в България в момента са лишени от родителска грижа и едва 850 са с разрешение за пълно осиновяване . Това съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Иван Кръстев на кръгла маса в София, като уточни, че от тези близо 8000..
Националистическата партия "Възраждане" обяви за събота, 27 септември, от 12:00 ч. протест с искане за оставка на правителството пред сградата на Народното събрание. Протест е предвиден и във Варна. Сред другите искания на представителите на..
Нарамили най-свидното и стиснали детска ръка, стотици хора всеки ден бягат от войни, диктаторски режими, глад в търсене на справедлив живот. Мнозина..
Пътуванията на българи в чужбина през август 2025 г. са 1,079 милиона или с 19,4% повече в сравнение с август 2024 г. Това показват данните на..
Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28..