Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Земеделският министър би подкрепил протеста на фермерите

Кирил Вътев
Снимка: БГНЕС

Каквото и да се направи, земеделците ще протестират, заяви пред журналисти министърът на земеделието Кирил Вътев по повод напрежението в сектора. Той изрази готовност да застане зад техния протест срещу “усложненията, които им причиняват зелените изисквания и ги правят нерентабилни на пазара, срещу намеренията да бъдат конкурирани от дъмпингов внос от трети страни и не става дума само за Украйна”.

Междувременно стана ясно, че премиерът Николай Денков ще се срещне утре с представители на земеделските производители, за да им представи мерките, с които кабинетът ще може да се ангажира.

Според Кирил Вътев анализите не са спрени, правят се и от началото на тази година се търсят възможности за финансиране.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Велико Търново и Габрово кандидатстват заедно за европейска столица на културата

"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви градоначалникът на старопрестолната столица Даниел Панов. Идеята за общата кандидатура е по..

публикувано на 24.08.25 в 10:20

Студенти от България с участие в творческа резиденция "Берлин 2025"

Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната художествена академия (НХА) в София – "Творческата резиденция - Берлин 2025".  Цел на проекта е..

публикувано на 24.08.25 в 08:24

Край Сливен се провежда Националният събор на каракачаните

В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..

публикувано на 23.08.25 в 07:00