Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВнР предупреждава българите в Нидерландия за мащабни протести

Снимка: Асошиейтед прес

Външното ни министерство съветва българите, пребиваващи временно или постоянно на територията на Кралство Нидерландия, да следят публикациите на местните медии за очакваните демонстрации в страната. Преди да предприемат пътувания е добре те да се запознаят с актуалната пътна обстановка и при наличие на затворени пътища да обмислят възможни обходни маршрути предварително, препоръчват от Ситуационния център на ведомството.

Предупрежденията са по повод започналите протести на нидерландските земеделски производители в солидарност с белгийските им колеги. Очаква се в следващите дни броят и интензитетът на демонстрациите в страната да се повиши.

Лидерът на движението “Сили за защита на фермерите” Марк ван ден Уувър заяви, че протестните прояви ще продължат поне до вторник, когато представители на организацията ще се съберат, за да подготвят по-мащабна демонстрация, обхващаща цялата страна.

Информация за актуалната пътна обстановка може да бъде намерена на интернет страницата на Министерството на инфраструктурата и управлението на водите на Нидерландия, както и на уебсайта на Нидерландския кралски туристически клуб. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ловният сезон започва с призив за опазване на горите и повече бдителност

Както всяка година, през втората събота на месец август започва ловният сезон на пъдпъдък, гривяк, гургулица и като цяло мигриращите видове дивеч. Според установените правила ловът се извършва само през деня, един час преди изгрев и един час след..

публикувано на 09.08.25 в 10:25

Хърцоите у нас се събират на събор в село Кацелово

Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...

публикувано на 09.08.25 в 08:00

Големите марионетки на Puppets Occupy Street от Румъния ще се разходят из София

Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест).  Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..

публикувано на 09.08.25 в 07:20