Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обиски и претърсвания в ГДБОП заради шпионаж в полза на Русия

Акция в сградата на ГДБОП, 5 февруари 2024 г.
Снимка: БГНЕС

В сградата на Главната дирекция за борба с организираната престъпност се провежда специализирана операция след сигнал за шпионска дейност, съобщиха за БТА от прокуратурата. Става въпрос за служител на МВР, който е изпращал информация по електронен път към хора, свързани с Русия.

Според източник на БНР става дума за жена, която е изнасяла класифицирана информация към бивш служител на руското посолство у нас, обявен за персона нон грата.

Следствените дейности продължават с претърсвания на различни адреси. Междувременно Нова тв съобщи, че акция, отново по обивинение за шпионаж е започнала и в Държавната агенция "Национална сигурност". 

В Пловдив главният секретар на МВР Живко Коцев потвърди информацията за задържан шпионин в системата на вътрешното ведомство. По думите му, служителят е бил наблюдаван от няколко месеца.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През страната ще премине хладен атмосферен фронт

В сряда  минималните температури ще са от 11 до 16°, в София – 14°. През страната ще премине студен атмосферен фронт, като облачността ще е по-често значителна. От северозапад на югоизток на места ще превали, като повече по количество ще са..

публикувано на 16.09.25 в 18:30
Красимир Вълчев

Подготвят езикова интеграция за учениците, които не владеят български

Децата от малцинствата, които не разбират или слабо владеят български език, от следващата учебна година първо ще изучават само езика. Това предлага Министерството на образованието и науката в Закона за предучилищното и училищното образование, който..

публикувано на 16.09.25 в 13:30

Предлагат домашно произведеното вино да е до половин тон

До 500 литра вино и 30 литра ракия за домашна употреба ще могат да си произвеждат физическите лица. Това предвиждат новите промени в Закона за виното и спиртните напитки, публикувани за обществено обсъждане. Регистрираните малки обекти за..

публикувано на 16.09.25 в 10:39