МВР разполага с данни, че убитият Мартин Божанов-Нотариуса, чието име се свързва с различни криминални прояви, е отправял заплахи не само към съдии, но и към прокурори, съобщи главният секретар на МВР Живко Коцев. Той каза още, че вътрешното ведомство ще проверява твърденията, че Нотариуса е бил собственик на частен клуб за магистрати.
“Предмет на проверка е колко време е функционирал клубът, ще се изясни и детайлът, че се е посещавал само от определен кръг лица с членски карти”, каза главният секретар. От изявлението му стана ясно и че телефонните апарати на Мартин Божанов ще бъдат дадени за анализ на партньорска служба.
Междувременно фондация “Антикорупционен фонд", която в разследване през 2021 г. освети незаконната дейност на убития, призова парламентарна комисия да провери фактите и обстоятелствата около ръководената от него група. Според неправителствената организация изнесеното в дните след смъртта на Нотариуса поражда основателни съмнения за чадър над дейността му от страна на институции и затова се нуждае от цялостно изясняване.
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
Радио България отбелязва своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България днес" на..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..