36 картини на Петя Илиева грейнаха в Мраморното фоайе на Народното събрание. Изложбата, озаглавена "Цвят и енергия", пренася посетителите в различни кътчета на света и разкрива щастливите цветни емоции на талантливата българска художничка.
И макар Петя Илиева да е позната повече като творец, който представя България по света с фолклорните мотиви и инициативите си за сближаване на различните народи, днес, на границата между зимата и пролетта, решава да повдигне духа на хората, за да усетят те животворящата енергия на цветовете и изкуството, пресъздавайки по живописно-декоративен начин събуждащата се природа и сътвореното от човека в хармония с природата.
Снимки: Десислава Семковска
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
Седмицата на българското документално кино за изкуство и творци “Док-Арт-Фест” ще се състои в Берлин от 31 октомври до 6 ноември т.г. “Талантът няма националност, но корените му имат значение – от тях той черпи сила и се връща при тях, защото там..
Документалният филм „Духовното огледало на християнския Несебър“ на БНТ бе отличен с общо четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия . Сценарист на лентата е нашият колега от Радио България Иво..
Мелитополският държавен педагогически институт "Богдан Хмелницки", заедно с Шуменския университет "Епископ Константин Преславски", организира деветите..
Главата на статуята на богинята на Филипопол Тюхе е открита в Епископската базилика в Пловдив, съобщи ръководителят на разкопките Любомир Мерджанов. По..