Антъни Иванов – един от най-добрите български плувци в последните години, е бил арестуван в Благоевград за притежание на канабис, съобщиха от МВР. В момента спортистът е със спрени права заради три неявявания на извънсъстезателни допинг проверки в рамките на една година.
Освен Антъни Иванов е задържан и неговият приятел Борис Панайотов – спортист и курсант в Академията на МВР. При полицейската проверка двамата са предали доброволно 0,4 грама канабис.
Плувецът нарече случилото се “лошо стечение на обстоятелствата”. “Имахме намерение, но не го направихме, готов съм да дам кръвна проба”, обясни той и добави, че заедно с Борис Панайотов са били арестувани за един час.

Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters International).В конференцията участват ръководители и представители на обществени радиа и..
Десетото юбилейно издание на Международния фестивал Da Fest среща публиката с творби на световни звезди от сцената на дигиталните изкуства. Петдневният форум, организиран от "Да Лаб" и Националната художествена академия, се открива днес в София...
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в низините и поречията ще има намалена видимост. През деня преди обяд ще бъде предимно слънчево,..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски –..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до..