Активисти на “Възраждане” блокираха за два часа граничния пункт “Йовково” заради позицията на Конституционния съд от четвъртък срещу провеждането на референдум за запазване на българския лев до 2043 г. Съдът отхвърли искането на 49 депутати да бъде установена противоконституционност на решението на парламента, който не допусна допитването.
Няма да има референдум срещу еврото, реши Конституционният съд
Лидерът на партията Костадин Костадинов съобщи, че протестите ще продължават всяка седмица на различни места и без предварително уведомление. По думите му, Конституцията и волята на 604 хил. българи са били погазени. “Не може да продължава системното закононарушение и гаврата с Конституцията, не може да продължава нарушаването на всички основни човешки права и свободи в т.нар. българска държава”, заяви той.
По-рано днес представители на “Възраждане” затвориха граничните пунктове “Лесово” и “Калотина”.
Намалява увереността за личните финанси на българите. Това показва изследване на социологическа агенция "Мяра", проведено между 5 и 13 октомври 2025 г. сред 801 пълнолетни български граждани. Ако през април 32,2% от сънародниците ни са очаквали..
Двата най-големи профсъюза в България - КНСБ и КТ "Подкрепа", организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет. Тя е планирана за 31 октомври (петък) преди заседанието на Националния съвет за тристранно..
Противници на въвеждането на еврото в страната и членството в Европейския съюз са внесли в парламента 200 000 подписа за референдум с осем въпроса за гласуване в допитване, съобщава БНТ. Парламентът трябва в рамките на три месеца да се произнесе по..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..