Президентът Румен Радев ще проведе изискваните от Конституцията консултации и ще връчи мандат за съставяне на правителство на първата политическа сила ГЕРБ. Така той отговори на журналистически въпрос относно ротацията в правителството, която трябва да се проведе след 6 март т.г.
По повод споровете дали Мария Габриел трябва да запази поста си на външен министър, когато оглави каминета, държавният глава заяви, че не е от значение кои ще бъдат министрите, тъй като “решенията се вземат от други хора на друго място”. По-важно за Румен Радев е дали ще бъде изпълнено очакването за стабилно правителство или ще се направят компромиси, които да го поставят в тежка зависимост.
“Разнищването на случая с Мартин Божанов е залогът дали България ще продължи да се развива като демократична и правова държава”, коментира президентът. По думите му, приказките за конституционна реформа и правова държава катастрофират в реалността, в която убитият с прякор Нотариуса е могъл да бъде брокер между мафията и съдебната власт единствено с политическа протекция.
Румен Радев се намира в Банско за слалома за Световната купа по ски алпийски дисциплини и среща с местната власт.Петима младежи от София, Пловдив, Карлово и Хасково представиха в Анкара България по проекта "Младите за културното наследство". Форумът е подкрепен от програма "Еразъм" на ЕС. Ивана Вълчева, Симеон Ангелов, Яна Вутова, Бурчин Садък..
Разпространението на шарка по дребните преживни животни и болестта син език в трите съседни страни са обсъдили в онлайн среща министърът на земеделието на България Георги Тахов, зам.-министърът на земеделието в Румъния Виолета Мушад и генералният..
Единадесетото издание на Международния фестивал за късометражно кино "Карантината" ще се проведе от 5 до 9 август в морската столица на България - Варна, предаде БТА. В пет вечери, пред рибарското селище "Карантината" в квартал "Аспарухово", зрителите..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на..