Очаква се Българската аграрна камара и правителството да подпишат споразумение за мерките, с които държавата ще подпомага земеделските производители. Подписването на меморандума слага край на протестните им действия. Но над 20 земеделски организации, сред които на животновъди и на оранжерийните производители, продължават протестите. Те ще представят декларация с подробните си искания на пресконференция. Някои от тях искат и оставката на земеделския министър Кирил Вътев.
Той съобщи, че на 12 февруари му предстои среща с представители на две от организациите на недоволните. "Не спираме с протестите, но сме готови на компромис и основно искаме да се изнесат с месец по-рано сроковете за плащане на субсидиите". Това заяви пред БНР Иван Гюров, зам.-председател на Националното сдружение "Обединени земеделски производители".
Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..