Дипломацията на ЕС трябва да присъства много по-активно в горещите точки в съседство и да съдейства за разрешаването на тези конфликти. За това призова президентът Румен Радев на среща с посланиците от държавите в общността, акредитирани в София. В разговора дипломатите са поставили въпроси, свързани с дневния ред на България, както и за последиците от войната на Русия срещу Украйна и борбата на Израел срещу "Хамас".
Развитието на стабилен ЕС на фона на войни в непосредствена близост е много трудно постижимо, е подчертал Радев. Протестите на фермерите в цяла Европа са сигнал за реален проблем и изискват конкретни действия от евроинституциите. Изграждането на зелена икономика трябва да се съобразява със социалните и икономическите аспекти, а не да води до загуба на конкурентоспособност за Европа, е изтъкнал Радев.
В страха си от гласа на българските граждани при провеждане на референдум за готовността на България да въведе еврото през 2026 г., днес новото мнозинство в парламента погази Конституцията и законите, употребявайки председателя на Народното събрание...
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва мащабно строителство на язовири в цялата страна. Така в периода 1950-1985 г. биват построени 216..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата диктовка "Пазител на българския език". Инициативата ще се проведе на 22 май 2025 г. от 11:00 ч. в три от..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..