Ако Владимир Путин не бъде спрян в Украйна, всички държави в Източна Европа ще бъдат застрашени, заявиха българският премиер Николай Денков и литовският Ингрида Шимоните на среща в рамките на Мюнхенската конференция по сигурността.
Николай Денков каза още, че европейските държави трябва да работят за повишаване на своята сигурност и изтъкна усилията на България за модернизиране на армията и подобряване на отбраната.
Борбата с дезинформацията и противодействието на руската пропаганда беше основна тема на разговорите - особено чувствителна в двете държави в контекста на предстоящите избори за Европейски парламент и на продължаващата война в Украйна, информира правителствената пресслужба.
В Мюнхен Николай Денков разговаря също с държавния секретар на САЩ Антъни Блинкън, с помощник-секретаря на Департамента по вътрешна сигурност на САЩ Робърт Силвърс и с австрийския външен министър Александър Шаленберг.
Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона ex lege след изтичане на шестмесечния срок, разрешен от закона. Затова Борислав Сарафов вече не е и. ф. и негови..
Глинен съд и дървено ведро от Момчиловци са част от експозицията в Музея на млякото, който бе открит в Шанхай, заяви пред БТА кметът на родопското село Сийка Суркова. Представители на селото участваха във фестивал на здравословния живот в Шанхай...
"България пази европейските граници изключително добре и успешно. Спрямо през 2024 г. опитите за нелегално преминаване на българо-турската граница са намалели с над 75%". Това заяви премиерът Росен Желязков в Копенхаген преди Срещата на Европейската..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..
В четвъртък , 2 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 5°. През деня синоптичната обстановка ще е усложнена. Ще бъде облачно,..
Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона ex lege след..