Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С “Левский в сърцата ни” Великотърновският музей почита паметта на Апостола

С няколко инициативи Регионалният исторически музей във Велико Търново отбелязва 151 години от смъртта на Апостола. “Левский в сърцата ни” е темата на образователната инициатива “Музей в куфар”, която гостува в училища и детски градини в навечерието на годишнината.

Откритите уроци представят интересни факти от живота и революционната дейност на Васил Левски, както и негови вещи, съхранявани в музея. Сред експонатите са Орара ва Левски – дълга платнена лента, с която дяконът подканя вярващите за молитва, снимка със саморъчен подпис, копие на пищова му “Гасер“, два печата на Българския революционен централен комитет, изработени за организацията по негова поръчка.

В социалните мрежи музеят продължава да представя поредицата “Маршрути на паметта - по стъпките на Апостола“.

Днес културната институция ще бъде отворена за безплатни посещения от 10,00 до 16,00 ч.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е сред пионерите при въвеждането на контекстно обучение на основата на AI

Човекът все повече освобождава пространства за технологиите, които умело управлява и държи под свой контрол. В това споделено място с бърза крачка се настанява изкуственият интелект – той подобно на верен приятел е готов винаги да изслуша отсрещната..

публикувано на 02.04.25 в 08:45

Мостът на бургаския плаж ще бъде осветен в синьо за Деня на информираност за аутизма

В знак на съпричастност към хората с аутизъм днес, 2 април, Мостът на плажа в Бургас на Черно море ще бъде осветен в син цвят, съобщиха от Община Бургас. Този ден е определен през 2007 г. от Общото събрание на ООН. Целта е да бъдат осигурени от..

публикувано на 02.04.25 в 07:00

Международен фестивал на комедийния и сатиричния спектакъл откриват в Габрово

Девет заглавия ще бъдат представени на 4 сцени по време на 5-дневния Международен театрален фестивал на комедийния и сатиричния спектакъл в Габрово. Организатор на събитието, което ще се проведе от 2 до 6 април, е Драматичен театър "Рачо Стоянов"..

публикувано на 02.04.25 в 06:00