Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Испанските туристи откриват в България европейска екзотика

2
Снимка: Министерство на туризма

Последните години със сигурност има засилен интерес на испански туристи към България като дестинация. Ръстът им за 2 години е с над 10%, каза за БНР Йонка Бакърджиева, член на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти. Търсят нови места за преживяване и за тях Балканите са екзотика. Подобно на палмите за нас, така за испанците това са хората, където пият айрян, ядат баница и отговарят наобратно с главата - изключително екзотично, коментира Бакърджиева.


Според нея друг фактор, важен за избора на испанските туристи, са съществуващите директни полети. 


"Профилът на испанските туристи у нас през агенции са между 45 и 75-годишни.Пенсионерите пътуват много и са ориентирани към културен туризъм. Предлагат се по тематични турове, пътешествие за жени – занаяти, музикални формати, археологически обекти.


Възприемат ни като еквивалент, така да се каже, на Индия и Непал, само че за Европа и с енергийните места като Рила, невероятната природа с много балнео и СПА комплекси, сме идеалната дестинация", коментира Бакърджиева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Разходка в миналото – село Медвен и дървените му къщи, които устояват на времето

Дървени къщи, накацали по прашни сокаци, пенлива рекичка, която ромоли, и венец от дъбови и букови гори в околностите – село Медвен е като картинка от детска приказка. И докато съседните му Котел и Жеравна привличат тълпи туристи, Медвен..

публикувано на 23.08.25 в 11:05

"No more hotels" и 44% ръст на германските туристи – успешната тактика на курорта "Албена"

В средата на август е още рано да се правят обобщения, но по всичко личи, че сезонът е успешен за курортите на Северното ни Черноморие, като "Албена" се превръща в емблематичен пример за дългоочакваното възстановяване след пандемията. Ранните..

публикувано на 20.08.25 в 10:25

Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента

Мек климат, културни събития и възможности за опознаване на местните традиции – това са само част от причините есента да е най-подходящото време за посещение на София – съобщава водещият италиански онлайн портал за пътешествия siviaggia.it , който..

публикувано на 15.08.25 в 10:25