Вицепремиерът и външен министър Мария Габриел е на официално посещение в Йордания и днес ще бъде приета на аудиенция от крал Абдулла II.
Визитата на Мария Габриел в Хашемитското кралство е по покана на вицепремиера и министър на външните работи на Йордания Айман Ал-Сафади. В края на януари в Брюксел двамата обсъдиха ситуацията в Близкия изток и действията за предотвратяване на ескалацията на конфликта в района. Тема на разговорите този път ще бъдат възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между София и Аман.
В програмата на посещението е предвидено и посещение в бизнес парк “Крал Хюсеин“ – иновационен комплекс за местни, международни и стартиращи компании, който разполага с най-съвременна мрежа за данни, комуникации и инфраструктура.
Йордания е важен партньор на България в региона на Близкия изток. През октомври т.г. се навършват 60 години от установяването на дипломатически отношения между двете страни.В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..