Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургазлии се насладиха на високите температури на плажа

Снимка: БГНЕС

Топлото време предизвика стотици бургазлии и гости на града да направят първия си плаж за Новата година. В ранния следобед температурата достигна 20 градуса, а на морската вода – 9 градуса.

Някои от хората предпочетоха разходката край морския бряг, други се отдадоха на плажен волейбол и тенис, а мнозина изпиха кафето си в крайбрежните заведения.

Най-смелите се насладиха на слънчевите лъчи по бански костюм. Децата пък си поиграха с кофички и гребла на пясъка.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Нова туристическа пътека свързва праисторически забележителности в района на Ветрино

Новата екопътека над село Невша в община Ветрино (Варненска област) вече е факт – 10‑километровият маршрут, водещ до впечатляващите скални феномени Голямо и Малко було, беше официално открита в първите дни на месец май от местната администрация,..

публикувано на 10.05.25 в 08:05

Пътешествие в сърцето на Родопите – община Ардино обогатява туристическите си атракции

Родопската община Ардино обяви, че е започнала подготовката на кандидатурата си за участие в петото издание на инициативата на Световната организация по туризъм към ООН " Най-добрите туристически селища" . Идеята на международната програма е не..

публикувано на 09.05.25 в 10:35

От траките до суджука - Горна Оряховица ни провокира да я опознаем

Горна Оряховица често остава незаслужено скрита от погледите на туристите, въпреки че отстои едва на 10-ина километра от старата ни столица Велико Търново . Градчето е живописно разположено в подножието на Стара планина, край бреговете на река Янтра,..

публикувано на 30.04.25 в 10:40