В декларация Общото събрание на адвокатите изрази “публично възмущение и нетърпимост” по повод изнесенените данни “за действието на кръговете около осветените и публично известни като Мартин Божанов - Нотариуса и Петьо Петров - Еврото и пълното насрещно бездействие на прокуратурата като единствен орган, имащ правото да повдига и поддържа обвинението срещу лица, извършили престъпление”.
Намиращият се в неизвестност Петьо Петров - Еврото от години се свързва с аферата “Осемте джуджета” за завземане на бизнес чрез участието на правоохранителните органи, а убитият неотдавна притежател на таен клуб SS за избрани съдии и прокурори Мартин Божанов - Нотариуса – с имотни измами, подкупи и изнудване.
Адвокатите изтъкват, че ако са верни публично изнесените факти за срастване на висши магистрати с престъпността и за бездействие на прокуратурата, трябва да има незабавно наказателно преследване на виновните. Акцентирайки върху “пълното мълчание на и.ф. главен прокурор по скандалните разкрития”, те призовават да бъде сезиран специалния прокурор за разследване на главния обвинител, който да започне самостоятелно разследване.
“Нерегламентирано влияние, политически и олигархични зависимости във върховете на съдебната власт, опити за осъществяване на поръчково паралелно правосъдие” – за всичко това сигнализира Общото събрание на адвокатите.Кметът Васил Терзиев, заедно с председателя на СОС Цветомир Петров, а също и общински съветници от ПП-ДБ предлагат драстично поскъпване на паркирането в центъра на София с мотива, че предложенията са резултат от анкета сред 22 230 души..
Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от награждаването на лауреатите в Конкурса за есе на БНР сред младежи от Украйна и Молдова За..
От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
В "България днес" на 26 септември 2025г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..