От 28 февруари до 1 март в Бургас ще се проведе XXIV Национален фестивал за училищен театър на испански език. Във фестивала, организиран от посолството на Испания в България, ще участват ученици от 25 училища от цяла България. Идеята на форума е чрез магията на театъра да се популяризират испанският език и култура. В инициативата участват близо 250 ученици и 40 испански и български учители, които са започнали подготовката на пиесите си още от септември 2023 г., съобщават от Община Бургас.
В курортния комплекс Боровец започна международният джаз фестивал, носещ името на своя създател - д-р Емил Илиев. Той беше открит официално от министъра на културата Мариан Бачев, кмета на община Самоков Ангел Джоргов, областния управител на..
Ж ивописното габровско село Иглика преобраз ява своите улици и дворове в огромен изложбен площад под открито небе. От 1 до 3 август " Иглика Килим Фест" представя впечатляваща колекция от близо 900 автентични ръчно изтъкани килима..
Единственият лекторат по български език, литература и култура в Грузия намира благодатна среда в Сухумския държавен университет в Тбилиси и прави все по-уверени крачки. Българското училище в грузинската столица също полага усилия да помогне на децата..
Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" започва разговори за подписване на меморандум за сътрудничество с Националната библиотека на Куба "Хосе..
Стихосбирката “Под бомбетата на дърветата“ ще бъде представена от поетесата Даниела Иванова-Найберг на фестивала “С книга на плажа“ в Бургас, на 13..