Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът Николай Денков обеща приемственост след ротацията

Снимка: БТА

По време на участието си в Общо събрание на Националното сдружение на общините в България, премиерът Николай Денков пое ангажимент да има приемственост между него и вицепремиера Мария Габриел, след ротацията на 6 март. "Това не е процес, който е свързан с борба за постове или с това една политическа сила да надлъже друга, а е процес, който ще предопредели кои ще са истинските приоритети, по които ще продължи да работи правителството в следващия период", обеща Денков. По думите му, покрай предстоящата процедура напрежението в обществото се е повишило заради политици и медии, които се опитват да я представят в грешна светлина.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румен Радев

Румен Радев: Все по-важно е да се държим заедно и да се подкрепяме

В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на..

публикувано на 02.03.25 в 08:59

В Казанлък гонят зли духове с ритуала “Клади”

Ритуалът "Клади", посветен на Сирни Заговезни, ще бъде изпълнен за 32-ра поредна година на поляната пред етнографския комплекс "Кулата" в Казанлък, съобщиха организаторите от Народно читалище "Жар 2002". Всяка година ритуалът събира много..

публикувано на 02.03.25 в 07:00

Деца със специални потребности ще демонстрират спортни умения в Русе

Спортен празник за деца и младежи със специални потребности ще се проведе днес на площада пред сградата на Община Русе, съобщиха от местното сдружение "Родители на деца и възрастни с аутизъм". Събитието е посветено на първата година от началото на..

публикувано на 02.03.25 в 06:00