В навечерието на националния ни празник, акапелната група Спектрум (Spectrum Vocal Band) ще изнесе концерт в Люксембург. Поканата е дошла от Културен клуб "Гайда" – място, известно като работилница за събития и българска култура за приятели от близо и далеч.
Специално за Радио България Константин Бейков – един от петимата в Спектрум - разкрива повече за събитието:
"Люксембуг е място с изключително активна българска общност. Именно по покана на тази общност и на Културен клуб "Гайда", със Спектрум ще изнесем концерт на 2 март, в навечерието на Националния ни празник. Подготвили сме програма от предимно българска музика, фолклорни обработки, както и песни от българската популярна музика. Разбира се, ще звучат и някои евъргрийни от световната музикална класика. Много се вълнуваме – това е първата ни среща с тези хора, но тя е отдавна чакана и смятам, че със сигурност няма да е последната. Много ще се радваме, и отправяме покана и очакващ поглед към концерта на група Спектрум в Люксембург – 2 март вечерта!"
По изрично желание на българската общност в Люксембург, музикантите са включили в програмата на концерта любимата на всички песен "Високо" на ФСБ. Аранжиментът е направен от Янко Янков, Константин Бейков и Атанас Кулински специално за вокалния квинтет, като са записали "виртуален хор" – техни колеги, приятели и почитатели от цяла България.
Реномирани солисти и състави са специални гости на "Европейския музикален фестивал" в София, който започна на 12 март. В рамките на празниците, организирани от Cantus Firmus с подкрепата на Столичната община и Министерството на културата, е и..
Danny Levanе млад изпълнител от българо-гръцки произход. След успеха миналата година на дуетната му песен с Християна Лоизу, наречена на български език "Крий ми очите" и с гръцка версия "Vradia Hamena" ("Изгубени нощи") по музика на..
Традиция и съвременност вплитат в песните си музикантите от група JazzBoree. Така е и в най-новата - "Пладней", вдъхновена от народните ни истории за любов. Певицата Савина Пламенова е автор на музиката и текста, аранжиментът е на пианиста в групата..
Днес се връщаме към "Усеща се сила" – първия сингъл от албума на Любо Киров "Целуни ме" от 2022 г. "Тази песен е изключително специална за мен...
През 2025 г. най-старата извънстолична опера в България – Старозагорската, чества вековен юбилей със серия впечатляващи проекти. На 10 май от 19.00 часа..
Младата актриса и певица Виолина Доцева е готова с новата си песен "Спомен". Тя е написала текста, музиката е създала заедно с Денис Попстоев, който е..