Празнично неделно хоро ще се играе днес от 11.00 часа до 14.00 часа в центъра на София по случай националния ни празник 3-ти март. Събитието е част от превърналата се в традиционна инициатива "Пробуждане с хоро".
"Няма да има сцена, ще го проведем под формата на неделен мегдан, ще танцуваме ръка за ръка", заяви организаторът Цецо Христов пред БНР-Радио София. Той се надява да се съберат поне 500 танцуващи, като желание да се включат са споделили и чужденци. Облечете празничните носии и елате да поиграем! Подготвили сме богат плейлист", кани всички желаещи Цецо Христов.
"Пробуждане с хоро" ще има и на други места в света, в което ще участват наши сънародници зад граница.
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..