Благотворителен концерт с кауза изграждане на паметник на Васил Левски ще се състои днес в Бургас. Той е организиран от фондация “Гордите Българи”, която се е заела със задачата да бъде издигнат монумент на националния герой в морския град.
В концерта ще участват музикални и танцови състави от училища и детски градини в Бургас. Специален гост ще бъде Елица Тодорова ТРИО.
В Бургас събират средства за изграждането на паметник на Левски
Приблизителната сума за създаването на бронзов паметник възлиза на 500 хил. лв. За целта фондацията набира дарения чрез благотворителни концерти, базари, училищни кампании.
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..
Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град. Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..