Най-добрата българска гимнастичка Валентина Георгиева спечели златния медал на финала на прескок на Световната купа в Баку. Завоюваното отличие й осигури квота за олимпийските игри в Париж, но все още се чака официалното потвърждение от Международната федерация по гимнастика.
Това е едва третото състезание за възпитаничката на Филип Янев след контузията на коляното от 14 август 2022 г. След завръщането си тя спечели сребърни медали на световните купи по спортна гимнастика в Кайро и Котбус.
Валентина Георгиева донесе втора олимпийска квота за страната ни заедно с тази на Кевин Пенев.В петък минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..
“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..
Организирана престъпна група за прекарване в обращение на фалшиви банкноти – долари и евро, както и за държане на неистински български левове е разкрита в Пловдив, съобщи БТА. Арестувани са шестима души, включително нейният ръководител. Начело на..
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31- "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното..