ГЕРБ-СДС призова Столичния общински съвет да проведе извънредно заседание за сигурността в София заради случаите на насилие с чужди граждани.
Разследва се нападение над чужденци на столичния бул. “Витоша”
“Първият случай е от 6 март, при който на бул. “Витоша” чуждестранни студенти нападат момче, защитаващо момиче, на което те са подвиквали”, информира партийният пресцентър.
Другите два случая са от снощи – сбиване в центъра за бежанци в кв. “Овча купел”, и нападение на млади мъже над пакистански студенти с английско гражданство.
От днес следобед е организирано засилено полицейско присъствие на служители на СДВР, които заедно с жандармеристи ще патрулират в центъра на столицата, а мобилни полицейски екипи ще контролиат реда около бежанския център в кв. “Овча купел”, стана ясно от съобщение на МВР.
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от София създават роботизирана система за плевене, използваща изкуствен интелект и лазерни технологии...
Както всяка година, през втората събота на месец август започва ловният сезон на пъдпъдък, гривяк, гургулица и като цяло мигриращите видове дивеч. Според установените правила ловът се извършва само през деня, един час преди изгрев и един час след..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..