Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в испанския град Марбея. Второто място извоюва Тахмина Икромова от Узбекистан, а третото – световната шампионка Даря Варфоломеев от Германия.
Другата българска гимнастичка Ева Брезалиева започна отлично състезанието, но на последното съчетание с лента допусна сериозни грешки, които й отредиха седмото място.
Днес Николова и Брезалиева ще изиграят седем от общо осем финала на отделните уреди.
Най-успешният български футболист Христо Стоичков беше в спортния дворец “Елена Бенитес” в Сан Педро Алкантара, където се провежда състезанието, и се срещна с нашите гимнастички, за да им пожелае успех.Различни събития из цялата страна се провеждат часове преди да посрещнем Възкресение Христово. В София фондация "От нас зависи" кани децата на "Голямо великденско боядисване на яйца" от 11:00 до 15:00 ч. в Каньон парк в Младост 3 с вход свободен...
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват негови снимки в социалните мрежи. Пеликанът вече е известен там с името Стойчо, а местните рибари..
Днес на Велика събота - последния ден от Страстната седмица, предшестваща Великден, се възпоменава погребението на Иисус Христос и слизането му в ада, за да разкъса оковите му и да отвори отново за нас райските двери. Църковен календар - Велика..
Пастир на душата, свещеник на всички с открити сърца, съвременен пророк – някои от определенията, с които папа Франциск остава в душите на хората без..
Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..