Президентът Румен Радев ще бъде домакин на тържествената вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. На нея са поканени представители на мюсюлманската общност, на останалите традиционни вероизповедания, на дипломатическия корпус, дейци от сферата на духовността, културата, образованието и науката, общественици.
“Домакинството на президента на тържествената вечеря ифтар е в знак на уважение към значимостта на религиозните традиции и обичаи на българските граждани с мюсюлманско вероизповедание”, се казва в съобщението на пресцентъра на държавния глава.
Вицепрезидентът Илияна Йотова също ще присъства на тържествената вечеря.На 17 юни честваме светите мъченици Мануил, Савел и Исмаил – родни братя, произхождали от благородно персийско семейство, кръстени и възпитани от своята майка в твърда вяра в Христос Спасителя. Като посланици на персийския цар Аламундар, те..
От днес започва Петровият пост. Нарича се още "Апостолски", а навремето - "Пост за Петдесетница", тъй като възниква по примера на апостолите, които, след като приели даровете на Светия Дух на Петдесетница, се подготвяли с пост и молитва за..
Днешната неделя, първата след празника Петдесетница, е посветена на всички просияли в святост Божии угодници. Знайни или незнайни за нас човеците, но записани в Книгата на живота, които во веки ще живеят в Бога. Отците на Църквата са..
От днес започва Петровият пост. Нарича се още "Апостолски", а навремето - "Пост за Петдесетница", тъй като възниква по примера на апостолите,..
На 17 юни честваме светите мъченици Мануил, Савел и Исмаил – родни братя, произхождали от благородно персийско семейство, кръстени и възпитани от..