Музикалните предпочитания се различават според местожителство, възраст и образование, сочи първото в България проучване на музикалните нагласи, направено от агенция „Тренд“ в края на 2023 г. Три четвърти от българите слушат музика ежеседмично, 43% всеки ден и те са предимно млади хора. Т. нар. естрада е по-популярна сред групата над 50 години. Поп фолкът е предпочитан от по-младите под 50 години и с по-ниско образование, особено в малките населени места. Народната музика се слуша предимно от поколението над 50 години. По жанрове водещ е поп фолкът - 17%, следва поп - 15%, рок – 14 на сто, естрада - 12%, народна музика - 6% и класическа музика – 5 на сто. Радиото е водещ източник за слушане на музика за 39% от анкетираните.Следват телевизията и интернет платформите. 56% слушат музика вкъщи, 21% в колата. 71% са заявили, че не ходят на концерти.
Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..
В петък минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..