Мир, единство и сътрудничество – беше посланието, около което се обединиха участниците в срещата между премиерът Николай Денков и вицепремиерът Мария Габриел с Вселенския патриарх Вартоломей. Православният йерарх водеше в София опелото на покойния български патриарх Неофит. Гостът изтъкна позитивните отношения между държавата и църквата в България, което е за добруването на българските граждани. В разговора е обсъдено значението на християнските ценности, културния обмен и засилената подкрепа на българското правителство за българската общност в Истанбул. Друг акцент в разговора е била руската агресия срещу Украйна, невинните жертви и разрушенията, които тя предизвика, съобщи правителствената пресслужба.
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в..
На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на конюнкция". Експозицията на Национална галерия на Северна Македония е наречена "Картография на фрагмента..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и..
Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета..
Както всяка година, през втората събота на месец август започва ловният сезон на пъдпъдък, гривяк, гургулица и като цяло мигриращите видове дивеч...