България може да е част от еврозоната през 2025 г., каза лидерът на Еврогрупата Паскал Донахю, който посети София. В интервю за БНР на Марта Младенова той изрази надежда страната да продължи да води благоразумна фискална политика. "Основното предизвикателство остава инфлацията. Вярвам, че България със сигурност ще се присъедини скоро. Но инфлацията трябва да бъде овладяна. Публичните финанси трябва да бъдат запазени в добро състояние. Нужна е сигурност", препоръча финансистът. Запитан дали е искал да се кандидатира за ръководител на Международния валутен фонд, той отговаря, че се е спекулирало за това, ако Кристалина Георгиева реши да не кандидатства за втори мандат. "Но тя реши да потърси подкрепа за втори мандат и я получи единодушно от Европа, включително и от мен“, подчертава Донахю.
За да бъдат младите хора адекватни на съвременните предизвикателства – пазара на труда, развитието на технологиите и изискванията на заобикалящия ни свят, образованието се нуждае от реформи, подплатени с нужните закони. Един от тях е за предучилищното..
Събитие, посветено на българската маслодайна роза, ще се състои на 19 септември в Ирландия, информира БТА. Негов организатор е Посолството на България в страната. "Имаме удоволствието да Ви поканим на едно уникално пътешествие от звук и аромат, което..
За поредна година любителите на прясно приготвената лютеница ще могат да опитат това вкусно кулинарно произведение на традиционния фестивал, където то е главен герой – "Куртово Конаре фест". Богата музикална програма, разнообразни работилници,..
На 17 септември православната ни църква почита паметта на света мъченица София и трите ѝ дъщери Вяра, Надежда, Любов, които загиват като мъченици на..
В сряда минималните температури ще са от 11 до 16°, в София – 14°. През страната ще премине студен атмосферен фронт, като облачността ще е по-често..
Децата от малцинствата, които не разбират или слабо владеят български език, от следващата учебна година първо ще изучават само езика. Това предлага..