Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският посланик в САЩ влезе в Консултативния съвет на музея на Удроу Уилсън

Посланик Георги Панайотов и Карол Куилън в Къщата музей на президента Удроу Уилсън
Снимка: facebook.com/EmbassyBGinUSA

Посланикът на България в САЩ Георги Панайотов е назначен за член на Консултативния съвет на Къщата музей на президента Удроу Уилсън, съобщи дипломатическото представителство във Вашингтон, предава БТА.Назначението е одобрено от Карол Куилън, президент на Националния тръст за опазване на историческите ценностив окръг Колумбия. Назначаването идва след активните контакти и сътрудничество с Къщата музей, заради ролята на 28-ия президент на САЩ за България. 

Президентът Уилсън има изключителни заслуги за спасяването и съществуването на съвременна България. На Парижката мирна конференция през 1919 г., след края на Първата световна война, той се застъпва за оставането на Беломорска Тракия, Южна Добруджа и Царибродско в границите на Царство България. Категорично се противопоставя на исканията за заличаване и подялба на България. Президентът Уилсън е безкомпромисен и заявява, че по-скоро ще напусне конференцията, отколкото да приеме подялбата на един народ със самостоятелна държава и вековно минало, припомнят във фейсбук от Българското посолството във Вашингтон. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мартениците - безспорен хит в български магазин в Брюксел

Йордан Минков пристига в Брюксел заедно със семейството си през 2007 година, когато страната ни става пълноправен член на Европейския съюз. Съпругата му получава договор за постоянна работа в Европейските институции и това преобръща живота на цялото..

публикувано на 20.02.25 в 10:10
Снимка: Министерство на образованието в Молдова

Българският посланик в Молдова посети училища и университети в Гагаузия

Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на образованието на Молдова, предава БТА. Посланикът обсъди с учениците и студентите европейския..

публикувано на 19.02.25 в 13:29
Снимка: Културен център „Българика“

Личността на Васил Левски продължава да свързва сънародниците ни зад граница

152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..

публикувано на 19.02.25 в 13:10