"Смарти" се явява полезно допълнение към "дигиталния мозък" на Бургас – Интегрираната информационна система "Смарт Бургас“. С различни интелигентни технологии и устройства тя улеснява живота на хората в крайморския град. Платформата съдържа синтезирани данни за нивото на водните басейни, чистотата на въздуха, как и къде да се изхвърлят разделно отпадъци. За инвеститорите се предлага информация за свободните терени в индустриалните зони, както и статистика от бизнес картата на града. Същевременно могат да се наблюдават в реално време пътната обстановка, градският трафик, улиците в ремонт, местата за паркиране, туристическите обекти и забележителности.
От своя страна гражданите могат да подават сигнали в реално време или да участват при вземането на решения. Информацията в интегрираната платформа е достъпна също на английски и руски език.
По време на първата национална конференция, посветена на поклонническия туризъм в България, с участието на министъра на туризма Мирослав Боршош и Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, представители на духовенството и туристическия сектор беше..
Летен Фермерски фестивал с акцент не само върху чистата храна, но и върху родителството и книгите, ще се проведе при пилоните на НДК в центъра на София от 27 до 29 юни. "Ще съберем издатели с книги за хубавата храна, за възпитаването на доброто у децата и..
Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" във Велико Търново отбелязва 40 години от своето създаване с богата програма. Програмата ще предложи на публиката опера, балет, симфонична музика, мюзикъл и концерт-спектакли от 27 юни до началото на октомври...
Три зубърчета са се появили на бял свят в Източните Родопи през последните седмици, съобщиха от фондация "По-диви Родопи". Те са първото попълнение към..
В центъра на Вършец вече пулсира новият пеещ фонтан. Съвременната атракция преобрази централния площад и се превръща в любимо място за местните жители и..