Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското правителство осъди нападението в Москва и призова за разследване

Снимка: ЕПА/БГНЕС

България изразява съболезнования към близките на жертвите от терористичния акт в Москва. “Категорично осъждаме тероризма във всички негови прояви. Призоваваме за разследване и изясняване на обстоятелствата, довели до извършването на нападението“, пише във Фейсбук страницата на правителството. 

Броят на жертвите от терористичната атака  в "Крокус сити хол" достигна 115, съобщи руският Следствен комитет и обвини част от заловените извършители, че имат връзка с Украйна.

Шок от случилото се и съболезнования към близките на загиналите изразиха множество държави. Сред тях са Полша, Франция, Великобритания и САЩ. България също осъди атентата чрез външния министър в оставка Мария Габриел. "България винаги е осъждала терористичните актове и ние няма как да бъдем в тази ситуация без ясна позиция", заяви тя. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 септември 2025 г.

В "България днес" на 04 септември слушайте: 05:06 - Актуално от България и за общностите с българи по света 18:10 – Музей на минното дело в Перник 34:38  –  "Парк Мини България" – разходка сред българските архитектурни перли 46:40..

публикувано на 04.09.25 в 19:00

Леко повишение на температурите

В петък ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Над Източна България ще има временни увеличения на облачността, по-значителни през нощта и преди обед, когато на изолирани места ще превали. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в..

публикувано на 04.09.25 в 18:30

Български ученици спечелиха пет медала на европейска олимпиада по информатика

На деветата Европейска младежка олимпиада по информатика eJOI, която се състоя в Шумен, българските ученици спечелиха пет медала съобщи пресцентърът на МОН. На олимпиадата, от 29 август до 4 септември, в която взеха участие близо 100 състезатели от 24..

публикувано на 04.09.25 в 17:50