Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Завърнаха се моряците от екипажа на освободения кораб „Руен“

Снимка: БГНЕС

Петимата моряци от отвлечения, през декември край Сомалия, кораб "Руен", който беше освободен от индийския боен флот преди 9 дни, се завърнаха във Варна. Те се прибраха с полет от Оман през Турция. От Параходство "Български морски флот" потвърдиха, че корабът "Руен" в момента е в Оман и не се знае все още накъде ще се отправи.

Моряците най-вероятно ще дадат пресконференция, след като във Варна се прибере и капитанът на кораба. Капитан Александър Калчев, директор на Параходство "Български морски флот", каза, че моряците са стресирани и семействата им не желаят да имат медийни изяви, преди да се оттърсят от всичко преживяно. Корабът "Руен" беше в плен на сомалийските пирати от 14 декември 2023 г



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По искане на Украйна в България проверяват търговци на оръжие

Службите за сигурност у нас извършват претърсвания и изземвания в жилища и офиси в София и в страната. Действията на екипите са в изпълнение на молба за правна помощ на Националното антикорупционно бюро на Украйна. Молбата е свързана с разследване..

публикувано на 12.08.25 в 13:45
Церемония по дипломирането на млади лекари в Медицинския университет в София

За поредна година расте броят на обучаващите се в България студенти чужденци

Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..

публикувано на 12.08.25 в 10:36

Огнено шоу и анимация във Варна за Международния ден на младежта

Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина .  В рамките на предвидената празнична програма ще..

публикувано на 12.08.25 в 07:35