Възпитаници на Българското училище за роден език в Будапеща, Унгария, пристигнаха на 26 март в България за 8-дневен лагер, предаде БТА.
Лагерът се финансира основно от унгарската държава по програма за малцинствените училища в Унгария, която дава възможност за посещение на места, свързани с историята, културата и природните забележителности на родните страни.
Днес децата посетиха Банско и Рилския манастир, а утре ще се запознаят с флората и фауната на Пирин в Посетителския център на националния парк. В програмата влиза и среща с българската столица София.
таОбщо 532-ма кандидати са одобрени за финансиране по първия компонент от програмата "Избирам България". Тя се финансира по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" и по нея се отпускат средства на завръщащи се в родината българи за..
Една от важните теми в законопроекта за промяна на Закона за предучилищното и училищно образование е езиковата интеграция , обяви просветният министър Красимир Вълчев при посещение в с. Търнава, община Бяла Слатина. По думите му, езиковата интеграция ще..
Народната певица Кинче Вълчева ще бъде лектор на четвъртата творческа среща семинар на ръководителите на български фолклорни формации от чужбина, която ще се състои между 7 и 9 ноември 2025 г. в София. Това съобщават организаторите от..
Българското посолство в Токио беше домакин на финалния кръг на дванайсетото издание на конкурса за рецепти с розова вода Rose Water Recipe..
Празникът на християнското семейство всяка година е повод за среща на сънародниците ни в Хамбург. 2025-а не прави изключение и поканата отдавна обикаля..