Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ИТН върна неизпълнен третия мандат за съставяне на правителство веднага при връчването му

Снимка: БГНЕС

Партия "Има такъв народ" (ИТН) благодари за доверието на президента Румен Радев и върнаха обратно третия мандат за съставяне на правителството.

Папката беше върната празна от заместник-председателя на парламентарната група на ИТН Ивайло Вълчев с думите „Радваме се, че тази деветмесечна агония приключва“. Вълчев изтъкна, че партията му напълно разбира ситуацията, в която е поставен президентът с ненужните промени в Конституцията, при които ИТН гласува против и пожела на държавния глава „сила и мъдрост“ и „оттук нататък да решават хората“.

Президентът Румен Радев съобщи, че започва срещи с всички потенциални министър-председатели - днес, утре, ако се наложи и в почивни дни.

Предстои исъщо държавният глава да насрочи и дата за предсрочни парламентарни избори, след като и трите мандата за съставяне на редовно правителство в рамките на 49-ото Народно събрание не бяха изпълнени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева неделя с малко по-високи температури

В неделя ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, по високите полета и котловините – малко по-ниски и ще има условия за слани, в София 3°-4°. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София – около 19°...

публикувано на 17.05.25 в 18:30
Патриарх Даниил

Хиляди софиянци подкрепиха въвеждането на “Добродетели и религии” в училищата

Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от граждански организации с благословията на Светия синод. В началото патриарх Даниил отслужи молебен в..

публикувано на 17.05.25 в 15:26
Васил Терзиев

Васил Терзиев обеща безпроблемно провеждане на матурите, ако транспортната стачка продължи

Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на фейсбук страницата си кметът Васил Терзиев. Вече четвърти ден София е без наземен градски транспорт и в..

публикувано на 17.05.25 в 13:59