Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Нургюл Салимова представя България на Турнира на претендентките

Снимка: FIDE

Нургюл Салимова е единствената, която ще представи България, на започващия днес в Торонто Турнир на претендентките за световната титла по шахмат, след като заслужи мястото си там с блестящото си представяне на Световната купа миналия септември, когато стигна до финала, но в драматична битка с рускинята Александра Горячкина остана втора.

Турнирът на претендентките започва на 3 април с официална церемония, а партиите стартират на 4 април. Нургюл Салимова започва турнира с ЕЛО 2432. В първия кръг Салимова ще се изправи срещу Анна Музичук (Украйна)


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11