Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вицепрезидентът се срещна с български ученици в Черна гора

Снимка: БТА

В черногорската столица Подгорица вицепрезидентът Илияна Йотова се срещна с ръководители и ученици от Асоциация "Докосни дъгата". Те са на посещение в Черна гора до 7 април по програмата "Младежите на България и Черна гора – мост за нови възможности”. Целта е обмен на културни практики и традиции.

Учениците, които са от Велико Търново, Габрово, Смолян, Плевен, Горна Оряховица, Рудозем посрещнаха вицепрезидента с песента "Йовано, Йованке" и цветя. Те разказаха за своето посещение в Черна гора.

Вицепрезидентът сподели, че е в Черна гора за отбелязване на 20-та годишнина от катастрофата в река Лим, отнела живота на 12 български деца от Свищов. Йотова добави, че ще се срещне и с кмета на община Цетине Никола Джурашкович. Двамата ще обсъдят инициатива за поставяне на паметник на Иван Вазов в черногорската столица. По думите ѝ патриархът на българската литература най-добре е обрисувал Черна гора и нейния горд народ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ключови въпроси за училищата ни в чужбина постави ръководството на АБУЧ в МОН

На работна среща между министъра на образованието Кирил Вълчев, експерти от Министерството на образованието и науката и новоизбраните членове на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ) бяха поставени ключови въпроси..

публикувано на 01.08.25 в 17:00

В Цариброд и в Погановския манастир ще рисуват млади художници от 3 държави

С изложба започва 33-ият Международен художествен пленер "Погановски манастир". В галерия "Методи Мета Петров" в Цариброд от 19:00 ч. на 1 август ще бъдат показани работите на младите творци от Сърбия, България, Черна Гора, Русия и Словения..

публикувано на 01.08.25 в 11:21
 Весела Райчинова

Ново обединение на българските културни сдружения по света ще популяризира дейността им

Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина (англ. Association of Bulgarian Cultural Organizations Abroad) е най-новата организация, обединяваща българите по света. Сред учредителите са 26 сдружения и 6 индивидуални членове. " В..

публикувано на 30.07.25 в 13:20