В България е открит тайник с оръжия на "Хамас", съобщи БГНЕС, позовавайки се на немското издание "Шпигел".
"В южната част на България в подземен склад са открити оръжия и боеприпаси, които вероятно е трябвало да бъдат използвани за атаки на "Хамас" срещу еврейски обекти в Германия, предимно в Берлин", пише изданието, позовавайки се на източници от Федералната служба на криминалната полиция.
Някои от оръжията са частично неизползваеми поради ръжда. Информацията за тайника с оръжие е получена чрез анализ на мобилния телефон на един от четиримата палестинци, арестувани в Берлин и Нидерландия през декември 2023 г. Те са заподозрени, че подготвят складове с оръжия, предназначени за терористични атаки по поръчка на "Хамас" в Европа. До разследването се е стигнало след сигнал на израелските служби.

Институтът по земеделие в Кюстендил днес отбелязва Празника на земеделската наука с дегустация на нови сортове и хибриди ябълки,съобщи за БТА неговият директор доц. Илияна Кришкова. На земеделците ще бъдат представени плодове от специфични..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката..