Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънчево и топло, на места с краткотраен дъжд

Снимка: БГНЕС

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Преобладаващите минимални температури ще са между 5° и 10°, в София - около 6°.

В събота ще бъде предимно слънчево. След обяд облачността от северозапад ще се увеличава, но ще бъде почти без валежи. Вечерта и през нощта срещу неделя на места в Източна България ще превали, възможно е и да прегърми. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са предимно между 22° и 27°, в София - около 23°.

В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд облачността ще се увеличава, но ще бъде почти без валежи. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 16°, на 2000 m - около 8°.

По Черноморието преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд облачността ще се увеличава, но през деня ще е почти без валежи. Вечерта и през нощта срещу неделя на места от север на юг ще има валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 18° и 23°. Температурата на морската вода е 10°-13°. Вълнението на морето ще е 1 бал.

На Балканския полуостров ще преобладава слънчево време. Над северните райони облачността ще е разкъсана, средна и висока, която ще се увеличава и вплътнява и след обяд в Румъния ще започнат валежи от дъжд. Температурите ще са по-високи от обичайните.

В останалата част от Европа облачността ще е значителна над Пиренейския полуостров, Британските острови и над по-голямата част от Северна и Източна Европа. На места там ще има валежи от дъжд, във Финландия и северозападните райони на Европейска Русия - от сняг. Значителни валежи от дъжд и силен вятър ще има в Португалия, на Британските острови и в Южна Норвегия. Предимно слънчево ще е в по-голямата част Испания, Франция, Бенелюкс, централноевропейските страни, както и в североизточните райони на Европейска Русия. Слънчево ще е времето в Централното Средиземноморие.

В Лондон ще е 20°, а в Берлин, Виена и Париж и 24°. В Москва 8°. В Мадрид 28°,  Рим 22°, Лисабон ще е 17°. В Белград ще е 27°, в Букурещ 24°, в Истанбул ще 20°, Атина 26°.

Във Ванкувър 10 °, Отава 7 °, Ню Йорк 11 °, в Сан Франциско 14°. В Чикаго 10°, в Маями 28°,  в Мексико сити  27°, в Рио де Жанейро ще е 25°. В Кайро ще е 27°, в Тел Авив 21°. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Благотворителна организация подари ваканция в Банско на 25 изстрадали израелски деца

Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни щастие в българския зимен курорт Банско. Ски ваканцията им беше осигурена от благотворителната..

публикувано на 02.03.25 в 09:42
Румен Радев

Румен Радев: Все по-важно е да се държим заедно и да се подкрепяме

В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на..

публикувано на 02.03.25 в 08:59

В Казанлък гонят зли духове с ритуала “Клади”

Ритуалът "Клади", посветен на Сирни Заговезни, ще бъде изпълнен за 32-ра поредна година на поляната пред етнографския комплекс "Кулата" в Казанлък, съобщиха организаторите от Народно читалище "Жар 2002". Всяка година ритуалът събира много..

публикувано на 02.03.25 в 07:00