Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Клас по рисуване с Кирил Манасиев организират в Чикаго

Снимка: bulgarica.org

На 6 април, от 19:30 до 21:30 часа местно време, Културният център  „Българика“ в Чикаго ще домакинства клас по рисуване с българския художник Кирил Манасиев, съобщиха от центъра. По този повод във фейсбук страницата си те споделиха избрани картини на Манасиев.

„Потопете се в света на изобразителното изкуство и нарисувайте своя собствена картина под напътствията на Кирил Манасиев. Очакваме ви!“, пишат от Културния ни център в Чикаго.

Кирил Манасиев е роден в Петрич. Учил е в Художествената академия в София и в Югозападен университет „Неофит Рилски” в Благоевград, където специализира маслена живопис и получава магистърска степен. От 1987 г. той прави редовни изложби в България, Великобритания, Австралия, Австрия, Република Северна Македония, Франция и Испания, Португалия и САЩ. В момента живее в Чикаго, припомня Българската телеграфна агенция.

Снимка: Културен център "Булгарика" - Чикаго

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Цирколюция" в София!

24 представления на международни и български артисти, 15 циркови работилници за деца и възрастни, два концерта и една изложба – "Царете на магията", очакват жителите и гостите на София от 2 до 5 октомври в рамките на новото издание на "ЦИРКОЛЮЦИЯ!..

публикувано на 28.09.25 в 15:10

Дни на аржентинската култура и изкуство разгорещяват страстите в Пловдив

Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28 септември. Четиридневният фестивал включва изложби, литературни четения, концерти с музиканти..

публикувано на 25.09.25 в 07:35
На снимката - режисьорът Стефан Командарев

"Made in EU" спечели "Златната роза" на българското кино

Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна. Според журито, това е безкомпромисна творба, която освен че отразява духа на..

публикувано на 24.09.25 в 10:50