“Продължаваме промяната – Демократична България” няма влиза в коалиция с ГЕРБ, докато лидерът на ДПС Делян Пеевски управлява тази партия.” Това заяви пред бТВ съпредседателят на ПП Кирил Петков, изтъквайки, че решението няма да бъде повлияно от изборните резултати.
Според Кирил Петков на издигнатия за служебен премиер Димитър Главчев – бивш депутат от ГЕРБ и настоящ председател на Сметната палата, някой друг е наредил кабинета и той не е имал правото да вземе самостоятелно решение за нито един министър. “Абсолютно сигурен съм и мога да предположа, че това са Делян Пеевски и Бойко Борисов”, подчерта политикът.
Готов е съставът на служебното правителство
Главният секретар на МВР оттегли оставката си, била подадена под натиск
Кирил Петков каза още, че ако главният секретар на МВР Живко Коцев, който подаде оставка и на следващия ден я оттегли, е направил това под натиск от страна на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, е редно съдия Даниела Талева да се самосезира и да разследва държавния обвинител.Днес се навършват 21 години от трагедията в река Лим на границата между Сърбия и Черна гора, при която загинаха 12 български деца. На 4 април 2004 година група от 34 ученици и 16 възрастни от Свищов се прибират от екскурзия в Дубровник,..
Българинът винаги се е отнасял с благодарност и уважение към домашните животни. Конят, волът, магарето, кравата от незапомнени времена са най-верните съдружници и помощници на народа ни в полската работа. Навлизането на механизацията и технологиите..
През следващото денонощие облачността над страната ще се задържи значителна. В петък, 4 април , следобед отново на много места ще превали. Вятърът временно ще се ориентира от север-североизток. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София –..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради..
Вълна от недоволство заля България след жестока катастрофа на пътя Телиш - Радомирци (област Плевен), при която загина 12-годишната Сияна, която се..