Най-голямото специализирано изложение за къмпинг туризъм, водни спортове и свободно време на открито се завръща за седми пореден път и то на нова локация - София Ленд. За да приюти събитието, бившият столичен лунапарк отваря врати за първи път, след като преди 18 години по ред причини, преустанови дейността си.
От 12 до 14 април на територията му ще се състои Camping&Caravaning Expo. "Очаква ви истински семеен фестивал. Ще превърнем стария увеселителен парк в красив и зелен оазис с различни тематични зони и кътове", обещават от специализираната платформа camping.bg,организатор на изложението. Входът е свободен за всички, а доброто настроение - гарантирано.
Организаторите ще представят и най-новия си пътеводителс информация за 60 къмпинга, разпределени в 7 маршрута из цяла България с над 300 природни и културно-исторически забележителности.
Мотото на тазгодишното издание на Camping & Caravaning Expoесвързано с романтичните ретро къмпинг времена. На територията на София Ленд е проектирана специална инсталация с палатки от 70-те и 80-те години на миналия век.
"Все още битува един мит, че навремето, през 80 -те години, е имало повече къмпинги. Това не е вярно! Онези от вашите слушатели, които дойдат на изложението ще видят, че сме направили изложба от ретрокартички и карти на къмпингите. Оказва се, че през 80-те на миналия век е имало точно 94 къмпинга в България, а към днешна дата те са над 170"- категоричен е Веселин Вълев.
След края на пандемията, интересът към къмпинг туризма у нас преживя истински бум, при това не само сред българите, но и от страна на чуждестранните пътешественици. "Те идват заради голямото разнообразие от къмпинги в страната", казва Вълев. И допълва, че къмпинг зоните в България се "роят" от година на година, като повечето от тях отговарят напълно на европейските стандарти:
"През последните години ръстът на къмпингите е около 10 на сто. Това ще рече, че на годишна база в страната се откриват между 10 и 15 нови къмпинг места. Около 30 % от къмпингите са по морето, а 70%, което е всъщност и мнозинството от къмпингите у нас, се намират във вътрешността на страната. Като зони с по-голяма концентрация мога да кажа, че са районите около Велико Търново, Мелник и Сандански, както и Северозападна България, по-специално в Искърското дефиле"-поясни Веселин Вълев.
Вижте още: Къмпинг туризмът е все по-предпочитан в България
Снимки: Camping.bgОбщина Габрово получи финансиране в размер на почти 17 млн. лв. за развитие на "иновационна долина". Проектът предвижда трансформацията на бившето училище "Радион Умников" в център за дигитални умения и иновации, както и изграждане на зона за иновации..
Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..
Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..
В "България днес" на 18 юли слушайте: 07:21- 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски 10:45- Паметта за Левски по света..
Народното събрание избра за омбудсман Велислава Делчева, предложена от ГЕРБ-СДС. Тя беше избрана сред шестима кандидати със 123 гласа "за", 92..
За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър..