В Международния ден на авиацията и космонавтиката - 12 април, Авиомузеят в Бургас ще работи за посетителите с вход свободен.
В музея, който се намира на Летище Бургас в квартал Сарафово, любителите на авиацията ще могат да разгледат 10 самолетни експоната. Сред тях е единственият останал в България Ан-12, както и емблемата на БГА "Балкан" - Ту-154.
И в двата дни между 12:30 и 14:00 часа ще има дегустация на космическа храна, приготвена по специален начин – лиофилизация. От музея напомнят, че България е била трета страна в света по производство на космически храни, след САЩ и СССР.
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..
Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..
Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда "Журналист на годината" на европейския медиен фестивал PRIX..
Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в..
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА...