Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Български и румънски пилоти отбелязаха в Балчик влизането по въздух в Шенген

Около 40 малки самолета кацнаха на летището в Балчик. По този начин румънски и български пилоти отбелязаха приемането по въздух на двете държави в Шенгенското пространство.

Пилотите и гостите бяха поздравени от изпълнителния директор на Летище София Иван Димитриев, което управлява крайморската аерогара.

Осъществява се една обща мечта на българските и румънските пилоти – да летят свободно, без граници в Европа”, каза Янко Стоименов, член на УС на Асоциацията на българските пилоти и собственици на самолети. А председателят на румънската организация на пилотите Андрей Зинченцо добави, че най-накрая българи и румънци могат да се чувстват достойни жители на европейското пространство.

Събитието, преминало под надслова Schengen check, ще бъде повторено на 27 април т.г. на румънското летище Тузла.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25