Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските гимнастички със злато, сребро и бронз на домашната Световна купа

Боряна Калейн
Снимка: БФХГ / фейсбук

С пълен комплект медали се окичиха българските състезателки в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

В индивидуалната надпревара Боряна Калейн изигра отлично съчетанията си с бухалки и лента и спечели титлата. Стилияна Николова, която водеше след първия ден, допусна грешки в композицията с бухалки и отстъпи първото място. Трета се класира Дария Атаманов от Израел.

На финалите Калейн ще играе с всички уреди, а Николова вероятно ще пропусне състезанието с бухалки, на което е първа резерва.

Николова и Калейн водят във временното класиране на Световната купа в София

Елитът на световната художествена гимнастика се събира на Световната купа в София

След изключителна игра с три ленти и две топки момичетата от ансамбъла сътвориха чудо и с най-добра оценка за деня успяха да стъпят на почетната стълбичка, макар и на най-ниското стъпало. Ден по-рано те стартираха неубедително и на пет обръча останаха едва седми. Златните медали спечели отборът на Израел, а сребърните – на Италия.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева ще се представят и на двата финала.

Маргарита Василева беше провъзгласена от спортните журналисти и фотографи за кралица на Световната купа и заслужи сребърна корона с инкрустирани бели и лилави камъни цирконий.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Немският преводач Андреас Третнер гостува в София

Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..

публикувано на 21.05.25 в 14:00

Сливенската митрополия се противопостави на нестинарството

Сливенският митрополит Арсений се обяви срещу нестинарите, като им забрани да ползват икони по време на обичая. Това съобщават от Сливенската митрополия на своя сайт и в публикация във фейсбук. В своята позиция владиката казва, че в този..

публикувано на 21.05.25 в 13:47
Димитрина Горанова

Цените през летния туристически сезон ще нараснат не повече от 10%

Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти очаква забавяне в растежа на туризма в България заради неблагоприятната икономическа обстановка в много от емитиращите пазари. Към момента са трудни прогнозите за ефекта върху сектора,..

публикувано на 21.05.25 в 13:31