Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Йорданка Христова ще бъде гост на третия Парад на България в Чикаго

Снимка: БГНЕС

Грандамата на българската поп музика Йорданка Христова ще е специален гост на третия Парад на България в Чикаго по случай 24 май, съобщи bgvoice. Парадът събира на едно място всички български училища, фолклорни и танцови състави, културни организации. Тази година той ще се проведе на 19 май, неделя, на традиционното място в предградието "Елк Гроув Вилидж".

Парадът ще започне в 12 часа местно време с манифестация на българчетата от южния паркинг на Elk Grove High School (вход 29) и ще продължи до началото на близкия Rotary Green Park. Там ще има програма с музика и танци, много забавления за цялото семейство. Български бизнеси и занаятчии също ще представят своите изделия.

Парадът се организира от Българската асоциация за обмен на изкуство и култура (BACE), кметството на "Елк Гроув Вилидж" с патронажа на Генералното консулство на България в Чикаго.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Избери България" – държавата ще привлича българи от диаспората без гражданство

Държавните институции са поели категоричен ангажимент за улесняване на достъпа до пазара на труда, а и в България като цяло, на лица с български произход, които обаче все още нямат българско гражданство. Това увериха представителите на администрацията..

публикувано на 12.06.25 в 19:19

Апел за подкрепа отправя сдружение "Българска православна общност в Чехия"

В центъра на Прага, между елегантните сгради от XIX век и оживените трамвайни линии, може да откриете една улица със съвсем познато име – Bulharská, или "Българската улица". Тя се намира в квартал "Винохради" и е само един от знаците на дълбоките и..

публикувано на 11.06.25 в 13:35

За облекчаване на приема на студенти от диаспората призова Райна Манджукова

Изнесено заседание на Съвета на ректорите на висшите училища се проведе на 5 юни в Бургас, информираха днес в съобщение до медиите от Съвета. Сред присъстващите в срещата беше и изпълнителният директор на Изпълнителна агенция за българите в..

публикувано на 06.06.25 в 11:01